A háttérben gőzerővel dolgoznak a következő versenyszezon lebonyolításain, legyen az akármelyik bajnokság. Az elmúlt napokban a DEBL bajnokságról is szó esett, az osztrák ligavezetés online meetinget hívott össze a bajnokságban résztvevő csapatok vezetőivel.
A lebonyolításban tulajdonképpen sok változás nem történt, a felek egy oda-vissza fordulót játszanak le az alapszakaszban, valamint az EWHL bajnoksághoz hasonlóan itt is szavazásra bocsátották a rájátszás kérdését, ám ebben az esetben a felek mégis a Final Four rendszer mellett tették le voksukat.
Résztvevő csapatok tekintetében a legnagyobb változást a KSI (HUN) bejelentkezése jelentette, valamint a Neuberg Highlanders együttese idén az EWHL bajnokságban indul, így a DEBL listáról leiratkozott. Így tehát a mezőny a következő csapatokból áll össze:
- DEC Devils Graz
- DHC Ice Cats Linz
- EAC Junior Capitals „Flyers”
- FTC-Telekom
- KMH
- KSI
- MAC Budapest
- SPG Kitzbühel/Kufstein
- Villach Lady Hawks (volt Villach Gipsy Girls)