MAC Budapest

Women's Hockey Team

OBI ÉS OBII es mérkőzések; MAC-MARILYN – ÓBUDAI GEPÁRDOK 1:4

A mai napon a Marilyn A OB.I. míg a Marilyn B OB.II.-es mérkőzést játszott.
Az A csapat a Gepárd ellen lépett pályára a Kisstadionban. Az végeredmény 4-1 az óbudai klub javára. Góllövőnk; Csiszér Timi (bü).Az ellenfél góljait Pintér Hanna (2), Nagy Renáta és Gágyor Adrienn szerezte.

Both Lóránd másodedző értékelése: „A szezon előtt egy edzőmérkőzésen mértük össze erőnket a
Gepárd csapatával, ahol egy szoros meccsen sikerült nyernünk ellenük. Persze ez nem volt
mérvadó, de remek kiindulópont volt ahhoz, hogy lássuk, hogy állunk a felkészüléssel, miben
tudunk még javulni. Szerettük volna a szezont egy győztes meccsel nyitni, de ma gepárdos lányok
ezt jobban akarták nálunk. Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű dolgunk, és nem hibázhatunk, ha
itthon akarjuk tartani a 3 pontot. Sajnos ez ma nem sikerült. Az első harmad úgy gondolom
kiegyenlített volt, sok volt a támadás mindkét csapat részéről, ám egy egyéni kiugrásból Pintér
Hanna lévén a vendégeknek sikerült gólt szerezniük. A második harmad eseménydúsabb volt,
ellenfelünk hamar kétgólosra növelte előnyét, fél perccel ezután pedig egy szabálytalanság miatt
büntetőlövést ítéltek csapatunknak, Csiszér Tímea pedig élt is a lehetőséggel, majd egy
magabiztos mozdulattal kilőtte a bal felső sarkot. Ezek után ismét az óbudaiak voltak
eredményesek, 7 perc alatt háromgólosra növelték előnyüket. Innentől azt láttam a lányokon,
hogy nem adnak bele minden tőlük telhetőt, elkönyvelték, hogy ez a meccs már eldőlt. Ez a
helyzet az ellenfelünknek kedvezett, úgy látszott elégedettek a 4:1-es állással, mi pedig nem
léptünk fel ez ellen kellőképpen. A harmadik harmadban nem született több gól. Amin
mindenképp javítanunk kell a jövőben, hogy muszáj egy csapatként, közös erővel dolgoznunk,
mert az egyéni megoldások egy csapatsportban kevésbé célravezetőek.”

B csapatunk Székesfehérváron diadalmaskodott, 3-1re győzte le a hazai csapatot. Góllövőink; Horvát Imola (2) és Szelényi Nina. Az ellenfél gólját Jáksó Virág ütötte.